Измаил » Новости » 2025 » Февраль » 19

В Ізмаїльській міськраді прокоментували скандальну заяву жінки, яка втратила житло через обстріл

19 Февраля 2025 124 5.0 Admin

В Ізмаїльській міськраді прокоментували скандальну заяву жінки, яка втратила житло через обстріл Останніми днями в соцмережах поширюється відео, в якому мешканка Ізмаїла, що постраждала від дронової атаки російського агресора 27 вересня, висловлює резонансні заяви щодо умов теперішнього проживання її родини.

Внаслідок обстрілу їхня домівка була зруйнована і стала непридатною для проживання. Постраждалим було запропоновано два варіанти допомоги: міську програму компенсації за оренду житла у розмірі 10 000 грн на місяць або соціальне житло в дитячому садочку. Родина жінки обрала другий варіант.

Розселення постраждалих родин

За дорученням міського голови Андрія В'ячеславовича Абрамченка було зібрано та проаналізовано всю інформацію щодо цього випадку. Після обстрілу 27 вересня виникла необхідність у розселенні 20 родин, чиї будинки стали непридатними для проживання.

Міська влада запропонувала кілька варіантів розміщення:

  • Соціальні заклади міста (зокрема, дитячий садок "Світлячок" та Центр соціально-психологічної реабілітації).
  • Компенсація за оренду житла та облаштування побуту.

18 родин одразу написали заяви на отримання компенсації. Починаючи з жовтня, Ізмаїльський міський бюджет виплачував цю допомогу, загалом сплативши понад 680 000 грн.

Соціальне житло та умови проживання

Дві родини обрали розміщення в дитячому садку "Світлячок": багатодітна родина Вілічко та родина Порохових. Будинок родини Вілічко на вул. Сергія Левченка, 3, став непридатним для життя після обстрілу, а багатоквартирний будинок на вул. Топольній, 2, де проживали Порохові, був фактично знищений ударом російського дрону.

Умови розміщення в "Світлячку" включають:

  • Виділення окремого житлового блоку на родину.
  • Забезпечення гарячим і холодним водопостачанням.
  • Опалювані приміщення.
  • Можливість розміщення з дітьми.
  • Доступ до харчоблоку із сучасними електроплитами для приготування їжі.
  • Доступ до холодильника, пральні з необхідним обладнанням.
  • Триразове безкоштовне харчування.

Фінансування та додаткова допомога

Для забезпечення харчування постраждалих родин міська влада виділила понад 225 000 грн. Родина Порохових щомісяця отримувала додатково 15 000 грн на харчування.

Жодних скарг від багатодітної родини не надходило. Родина Порохових теж не висловлювала претензій до певного моменту.

Допомога у відновленні документів

Окрім організаційної допомоги, постраждалим надавали транспорт для перевезення речей та підтримку в оформленні документів. Родина Порохових заявила, що їхні документи згоріли під час пожежі. Міська влада допомагає у відновленні документів, зокрема, оформленні права власності на квартиру. З’ясувалося, що, попри багаторічне проживання у квартирі, її приватизація не була завершена.


Новости по теме:

Комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]