Измаил » Новости » 2025 » Февраль » 19

Еколог з Одещини пропонує облаштувати біля острова Зміїний заповідну зону для охорони китоподібних.

19 Февраля 2025 91 5.0 Admin

Еколог з Одещини пропонує облаштувати біля острова Зміїний заповідну зону для охорони китоподібних.

Сьогодні, 19 лютого, відзначається Міжнародний день китів. Відзначають його з 1986 року, коли, після 200-річного винищення китоподібних, Міжнародна китобійна комісія ввела заборону на китовий промисел і на торгівлю китовим м’ясом. Але під терміном «морські ссавці» мають на увазі не тільки китів, а й дельфінів та інших мешканців морських глибин. Про це у своєму дописі в Фейсбук нагадав співробітник Нацпарку «Тузлівські лимани», еколог Іван Русєв.

«В Україні цю дату можна назвати днем захисту дельфінів і маленького кита – азовки, адже вони є представниками морських ссавців, які мешкають у наших солоних чорноморських водах. Чорноморські китоподібні дуже постраждали від людини. Слід зазначити, що у післявоєнний час Другої світової війни ХХ сторіччя було вбито біля 6 мільйонів китоподібних тварин Чорного моря», – зазначає вчений.

Іван Русєв розповів, що у Чорному морі зустрiчається три види морських китоподібних ссавців: чорноморська афаліна, дельфiн-бiлобочка та морська свиня. Всi вони занесенi до Червоної книги України та включені до Конвенції «Про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення».

На жаль, під час повномасштабного вторгнення рашистів проти України у 2022 році, кількість знайдених мертвих дельфінів на берегах Чорного моря, і всього загиблих від сонарів, бомбардування, потрапляння на міни, у тому числі і фосфорні, суттєво збільшилась. За експертними оцінками Національного природного парку «Тузлівські лимани», під час активної фази війни рашистів проти України у Північно-Західної частині Чорного моря (березень-серпень 2022 року) у Чорному морі загинуло як найменш 50 тисяч тварин. І після того, як ЗСУ визволили острів Зміїний і відтіснили рашистськи кораблі до Севастополя і далі, тіла загиблих китоподібних на берегах моря знаходили дуже рідко. А у 2023 і у 2024 роках дельфіни гинули від орків знову тисячами. І були знову контужені на окупованих акваторіях моря біля Криму, а також у Краснодарському краю, під Новоросійськом.

Жахлива трагедія для чорноморських китоподібних продовжилась також одразу після екологічної катастрофи двох танкерів рф у Керченський протоці 15 грудня минулого року. Наразі можна оцінити негативний вплив мазуту на китоподібних якій нараховує по нашим розрахункам вже декілька тисяч загиблих», – поділився жахливими фактами вчений.

«Слід знову акцентувати той факт, що сьогодні чорноморські дельфіни та азовка, як ніколи потребують захисту від жадібності людини та жахливих наслідків війни. Це вимагає термінових дій. І для цього потрібно, щоб Указом Президента України було створено великий морський резерват на площі 3 000 кв.км у Півнично-Західної частині Чорного моря, включаючи морські води навколо острову Зміїний. Наукове обгрунтування, клопотання та експертне заключення такого резервату вже схвалені Міндовкілля України і направлені до Одеської ОДА на
погодження», – додав Іван Русєв.


Новости по теме:

Комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]