Измаил » Новости » 2024 » Март » 27

В Одесі піймали агента ФСБ - експедитора, що забезпечував військових продуктами

27 Марта 2024 76 0.0 Admin

В Одесі піймали агента ФСБ - експедитора, що забезпечував військових продуктами Оперативники СБУ викрили чергові спроби росіян спланувати обстріли об’єктів життєво важливої інфраструктури України.  Під час ретельно організованої операції в Києві та Одесі було затримано двох працівників сфери послуг для військових, пов’язаних із ФСБ. Їх змова передбачала організацію ракетних ударів по військових об’єктах Сил оборони поруч із ключовими енергетичними та комунікаційними вузлами в трьох регіонах.

Особливий інтерес оперативників викликали військові містечка охорони Генерального штабу ЗСУ, розвідка щодо сил оборони в Полтавській області, а також київська телевежа та столична ТЕЦ.

Спочатку нападники намагалися точно визначити бази українських військ, а потім передали точні координати окупантам для калібрування повітряних ударів.

Для збору розвідданих один російський агент влаштувався вантажником в Одеську компанію, яка обслуговувала потреби Сил оборони.

Паралельно інший зрадник збирав інформацію про цілісність конструкції київської телевежі після обстрілу в березні 2022 року. Крім того, розвідка поширилася на фотографування зовнішнього вигляду теплоелектростанції, яка обслуговує значну частину енергетичних потреб столиці.

Очевидно, ця розвідувальна інформація була вирішальною для агресора при плануванні повторних чи нових ударів по місцевій ТЕЦ і телевежі.

Оперативники СБУ оперативно викрили шпигунську діяльність російських агентів, ретельно задокументувавши їхні підлі маневри. Оперативно вжито заходів щодо укріплення баз Сил оборони та посилення захисту критичної інфраструктури.

На кульмінаційному етапі операції обох злочинців було затримано на гарячому під час розвідки потенційних цілей для агресорів.

Слідство встановило, що один співучасник – інженер-технік харчової промисловості Одеси, а інший – 24-річний киянин.

Дистанційне вербування співробітником ФСБ відбулося наприкінці січня. Наразі особу вербувальника встановила Служба безпеки.

Діючи незалежно, обидва агенти отримували грошові перекази від Росії в обмін на важливу інформацію.Під час обшуків у місцях проживання затриманих правоохоронці вилучили додаткові мобільні телефони з листуванням із ФСБ, а також банківські картки, пов’язані з російськими каналами фінансування.

Обом фігурантам повідомлено про підозру за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України – державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану.

Наразі під вартою зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.

Ця ретельно організована операція проходила під процесуальним контролем Генпрокуратури.

 

Новости по теме:

Комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]