Измаил Онлайн
Портал города Измаил, Одесская область, 2023 год
Измаил » Новости » 2023 » Май » 3

Технологія виготовлення склотари

03 Мая 2023 62 0.0 Admin

Технологія виготовлення склотари Скляна тара століттями використовувалася для зберігання та транспортування різноманітних матеріалів, у тому числі їжі, напоїв та ліків. Сьогодні скляна тара широко використовується для упаковки, а технологія її виготовлення значно вдосконалилася.

Для того, щоб 

Виробництво склотари включає кілька етапів, включаючи підготовку сировини, плавлення, формування, відпал і оздоблення. Давайте детально розглянемо кожен із цих етапів.

Підготовка сировини:

Сировина, яка використовується у виробництві скла, включає кварцевий пісок, кальциновану соду, вапняк та інші добавки. Ці матеріали подрібнюють і змішують разом у точних пропорціях для створення партії скла.

Плавлення:

Після того, як сировина змішана, партія подається в піч, де вона нагрівається до температури вище 1500°C. Тепло змушує матеріали плавитися та утворювати розплавлену скляну рідину. Це розплавлене скло потім витікає з печі в живильник, де воно проходить подальшу обробку.

Формування:

Потім розплавлене скло подається в склоформувальну машину, яка надає йому бажаної форми контейнера. Дві найпоширеніші техніки склоформування – видування та пресування.

Видування передбачає використання стисненого повітря для видування розплавленого скла у форму. Форма призначена для створення бажаної форми контейнера, а скло охолоджується та затвердіє у формі.

Пресування передбачає пресування розплавленого скла між двома формами для створення бажаної форми контейнера. Потім скло дають охолонути й затвердіти, перш ніж відокремити форми.

Відпал:

Після формування, скляна тара все ще гаряча і може легко тріснути або розбитися. Щоб запобігти цьому, контейнер повільно охолоджують у процесі, який називається відпалом. Контейнер переміщують через серію печей, кожну з яких встановлюють на трохи нижчу температуру, ніж у попередній, доки вона не досягне кімнатної температури.

Оздоблення:

Після того, як склотара буде відпалена, вона готова до обробки. Це передбачає обрізання будь-якого зайвого скла та додавання будь-яких необхідних прикрас, таких як етикетки або тиснення. Потім контейнер перевіряється на якість і упаковується для відправлення.

Підсумовуючи, технологія виробництва скляної тари є складним і заплутаним процесом, який передбачає точні вимірювання, високі температури та дбайливе поводження. Отриманий продукт є міцним і універсальним варіантом упаковки, який широко використовується в багатьох галузях промисловості.

Новости по теме:

Комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]